ТОВ Центр промислової діагностики та контролю
  • Українська
  • English

Завершення робіт по контролю зварювальних швів сталевих ємностей великого об’єму

В період з лютого 2023 року по жовтень 2023 року ТОВ «ЦПДК» виконувало роботи по контролюванню зварювальних швів при збиранні та монтажу сталевих ємностей об’ємом 36 000 м. куб та 700 м. куб для провідної аграрної компанії України. Для забезпечення вимог за даним проектом нашими фахівцями були застосовані такі методи контролю:

  • Радіографічний контроль – 138 метрів обічайки;
  • Ультразвуковий контроль – 1600 метрів обічайки;
  • Герметичність  – 1040 метрів днища та 3310 метрів крівля;
  • Капілярний контроль – 283 метрів компенсатора.

Вагомою відмінністю цього проекту від інших, було застосування такого методу контролю, як герметичність – перевірка системою вакуумування якості зварних з’єднань. Основним елементом системи є вакуумна камера. Вакуумна камера дозволяє дуже ефективно проводити контроль герметичності зварних з’єднань незамкнутих листових конструкцій з одностороннім доступом до зварних швів, таких як днища резервуарів, обічайки підземних сховищ нафтопродуктів, елементи посудин і трубопроводів різного призначення, захисні обічайки всередині приміщень, басейнів та інших металевих виробів і споруд. Крім того, для контролю швів не стандартних зварних з’єднань можуть виготовлятися кутові накладні вакуумні камери, що значно розширює спектр застосування даного виду контролю.

Основна частина контролю проводилася на висоті – роботи підвищеної складності. Всі наші фахівці атестовані та мають досвід проведення робіт підвищеної складності більше 5-10 років.

В жовтні 2023 року виїзною лабораторією ТОВ «ЦПДК» було завершено роботи на даному проекті. Враховуючи досвід цього та попередніх проектів, можливості нашої лабораторії дозволяють працювати на 2-3 подібних об’єктах одночасно, при цьому на постійній основі продовжує працювати наш стаціонарний лабораторний комплекс в місті Буча.