ТОВ Центр промислової діагностики та контролю
  • Українська
  • English

Структура хромонікелевих сталей, що містять хром (8 – 25%), нікель (8 – 15%), молібден (<4%), а також в невеликих кількостях інші елементи, може бути як з повністю аустенітної сталі, так і містити деяку кількість феритної фази, навіть за умови, що вміст окремих елементів знаходиться в межах хімічного складу. Контроль феритної фази важливо здійснювати при виконанні різних технологічних операцій, найактуальніший він при зварюванні.

Добре відомо, що присутність феритної фази змінює технологічні та експлуатаційні властивості сталі і виробів з неї. Наприклад, за відсутності феритної фази, або при малих її вмістах виявлена ​​схильність  до утворення гарячих тріщин у зварних швах, а при більш високих показниках Феритної фази спостерігається тенденція до зниження пластичності і ударної в’язкості після витримки при підвищених температурах (600 – 800 ° С) і до зниження корозійної стійкості в деяких агресивних середовищах.

Присутність феритної фази може погіршувати робочі властивості сталей в області кріогенних температур, але позитивно впливати на них в умовах корозії під напругою.

Замовити послуги Визначення вмісту феритної фази в наплавленому металі можна за телефоном +38 (050) 334 82 05. При замовленні великої кількості однотипних випробувань (більше 100 одиниць) вводиться коефіцієнт від 0,7 до 0,9, що зменшує загальну вартість.
Визначення вмісту феритної фази в наплавленому металі

Особливості визначення феритної фази

Особливість впливу феритної фази полягає в тому, що порівняно малі зміни її змісту (в деяких випадках в межах декількох відсотків і навіть часток відсотка) можуть викликати істотну зміну властивостей сталі. Вимоги до вмісту феритної фази в даному разі суворіші, ніж до хімічного складу сталі. Так, згідно з ГОСТ 2246,  вміст феритної фази  має бути строго в межах 2 – 6% в зварювальному дроті марок Св-08Х16Н8М2 і Св-08Х18Н8Г2Б і 3 – 8% в дроті марки Св-04Х19Н11МЗ, але при цьому допускається підвищення вмісту хрому понад норму, передбачену цим стандартом, для досягнення необхідного рівня вмісту феритної фази. Відповідно суворі вимоги висуваються і до методів контролю, оскільки невелика неточність при визначенні  вмісту феритної фази може послужити причиною помилкового висновку при оцінці якості матеріалів. Дотриманням заданого вмісту феритної фази забезпечує необхідний рівень технологічних та експлуатаційних властивостей сталей.

Регламентування та контроль вмісту феритної фази в хромонікелевих сталях аустенітного і аустенітно-феритного класів є складовою частиною заходів щодо забезпечення якості виробів в багатьох галузях промисловості в Україні і за кордоном.

Проведення вимірювання феритної фази – ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю»

ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю» надає послуги з визначення вмісту феритної фази в діапазоні від 0% до 25% в виробах, виготовлених з нержавіючих хромонікелієвих сталей аустенітного та перлітного класів як на власній території так і на території замовника з використанням багатофункціонального вихрострумового приладу  МВП-2М.