ТОВ Центр промислової діагностики та контролю. Офіційний сайт.
  • Українська
  • Русский
  • English

Під час експлуатації сталеві деталі та конструкції часто піддаються динамічним навантаженням. Як приклад, можна привести зліт і посадку літаків, високошвидкісну обробку металу тиском (при куванні і штампуванні). Для оцінки здатності металевих матеріалів переносити ударні навантаження ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю» надає послуги з Випробування на ударний вигин (виконує динамічні випробування) які широко застосовуються також для виявлення схильності металів до крихкого руйнування.

Особливості проведення випробування на ударний вигін ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю»

При випробуванні на ударний вигин в лабораторії визначають яку силу потрібно прикласти, щоб зруйнувати дослідний зразок. Одним з найбільш критичних показників є крихке руйнування.  Навіть невелика тріщина росте практично миттєво, а основною небезпекою крихкого руйнування є те, що воно не має ніяких передвісників. Відповідно, при проведенні випробувань на ударний вигин, важливо визначити поведінку металу при появі тріщини. Тому, надзвичайно важливо провести всебічні тести сталевих конструкцій і зварювальних з’єднань.

Для випробувань металевих конструкцій і зварних з’єднань в Україні розроблена чітка нормативно-технічна документація.

Технологія проведення випробування на ударний вигін

Випробування проводяться на маятниковому копрі. Він встановлюється над зразком, а потім, в результаті падіння копра, відбувається удар по деталі.

Для імітації тріщини, в металі роблять надріз. Він може мати дві форми:

  • U – зразок «Менаж» має напівкруглу форму. Його радіус біля основи = 1мм
  • V – зразок «Шарпи» з гострим надрізом. Радіус біля основи становить 0,25 мм

Тип надрізу і характеристики зразка для проведення випробування передбачені нормативними документами. В результаті випробувань визначається сумарна енергія руйнувань. На їх результати, крім форми надрізу, впливають його розмір і температура при якій проводяться випробування.

ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю» виконує випробування на ударний вигин в лабораторних умовах підприємства з викорисанням маятникового копра МК-30 при нормальних та мінусових температурах.